HK ügyelet

hétfő 18:00-19:00

Jelentkezz hallgatói képviselőnek!
2017. szeptember 06. szerda, 21:55

Idén is elérkeztünk a Hallgatói Képviselet Tisztújításához. Az önkormányzatiságból következik, hogy minden, a Gépészmérnöki Karra beiratkozott hallgató választó és választható. Fontos, hogy a megfelelő emberek képviseljék a Hallgatói Önkormányzatot a következő évben is, ezért fontold meg indulásod.

Jelentkezési határidő: 2017. szeptember 14. (csütörtök) 14:00
(A határidőn túl beérkező, vagy hiányos jelentkezés érvénytelen!)

Ízelítőül, hogy mivel foglalkozhatsz HK-sként:

Kollégiumi ügyek intézése, legyen szó a felvételi eljárás lebonyolításáról, a fegyelmi eljárásokon való részvételtől, az Üzemeltetővel való kapcsolattartáson keresztül minden olyan ügyről, ami a Kollégisták mindennapjait érinti.

A Szociális illetve Ösztöndíj Bizottságaink foglalkoznak a hallgatói normatíva minél igazságosabb, motiválóbb elosztásával. Az Ösztöndíj Bizottság felel az összes teljesítményalapú ösztöndíjért, úgy, mint Tanulmányi, Kari BME, Szakmai, Sport, Közösségi, Közéleti ösztöndíj. Ha szeretnél részt venni a kiírások, pontrendszerek, elosztási elvek készítésében, akkor itt a helyed. A rendszeres szociális ösztöndíjakra félévente beérkező több mint 400 (!) pályázat elbírálása a Szociális Bizottság feladata, ezen kívül részt veszünk a pontrendszer kialakításában, folyamatos fejlesztésében.

Tanulmányi és Oktatási Bizottságunk feladata kevésbé látványos, de annál inkább érezhető. A Bizottság segít összeállítani a Kar teljesítményértékelési ütemtervét (korábban: zh-naptár, vizsga-naptár). Akik ebben a bizottságban dolgoznak, azok folyamatos kapcsolatban állnak az oktatókkal, és arra törekednek, hogy minél egyenletesebben oszoljon el a terhelés a félév során. Ezen kívül a hallgatói kérelmek elbírálásában is részt veszünk, ebből kifolyólag tanácsot tudunk adni nektek ügyes-bajos problémáitokban. A bizottság részt vesz a különböző képzéseink felülvizsgálatában, és a beérkező információk feldolgozásában, ezek alapján az új tantervek kidolgozásában is.

Ha valami pezsgőbb dologra vágysz, akkor megtalálhatod a helyed rendezvényesként, hiszen a Kar hagyományait őrző eseményeket is mi szervezzük. Ilyen a Kollégista avató, Gólyabál, Gyűrűavató, Harmadoló Est, vagy akár a Kulturális hét. Mindezen rendezvények, és kollégiumi öntevékeny körök, szakosztályok és a Hallgatói Képviselet gazdasági felügyeletét a gazdaságisaink látják el.

Ha kedvet kaptál valamelyik területhez, akkor gyere és jelentkezz HK-snak!

A jelentkezés/jelölés menete:
Az ide kattintva elérhető jelölő lap kitöltése és leadása.
A leadás helyszíne: BME K. épület 1. emelet 61. EHK iroda
Leadás lehetséges időpontja: H-CS 10-14 óra

A jelentkezést/jelölést szükséges elektronikusan is leadni!

Küldj e-mailt a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címre a jelentkezési időszakban. A határidőn túl beérkező jelentkezés érvénytelen!

Az e-mail tárgya ez legyen: „HK jelentkezés”.

Az e-mailnek a következőket kell tartalmaznia (a szöveges anyagokat .docx formátumban):
- jelentkező neve
- igazolványkép (legalább 300 x 400 pixeles, álló formátumú, .jpg vagy .jpeg kiterjesztésű, word fájltól külön csatolva)
- jelentkező telefonszáma
- jelentkező e-mail címe
- jelentkező szakja
- jelentkező beiratkozásának éve
- jelentkező összes megszerzett kreditpontjainak száma
- jelentkező megszerzett kreditpont/aktív félév hányadosa
- rövid (maximum 60 szó) bemutatkozás, arról, hogy mit kell tudni rólad (ez fog kikerülni a fórumon a PowerPoint prezentációba és ez kerül felolvasásra)
- hosszabb (minimum 270, maximum 300 szó) bemutatkozás a jövőbeli HK-s terveidről, az eddigi munkásságodról (ez fog megjelenni a KÁTÉ választási különszámában)

GHK Tisztújítás