Az Épületgépész Szakosztály 2010-ben alakult azzal a céllal, hogy népszerűsítse az épületgépészet tudományát, valamint olyan szakmai ismereteket nyújtson a hallgatóknak, melyek kiegészítik az órarendi kereteken belül tanultakat. A Szakosztály jelenlegi programjai között főként előadások és gyár- és üzemlátogatások szerepelnek, melyek kiváló lehetőséget biztosítanak, hogy megismerjük az épületgépészet gyakorlatias oldalát, ezáltal olyan megoldásokkal és rendszerekkel ismerkedhetünk meg, amit az egyetemen nem láthatunk!

Az előadásainkat általában mérnökök, tanárok tartják, de olykor a szakosztály tagjai is bemutatnak egy-egy érdekes problémakört, amin éppen dolgoznak. Az ilyen alkalmak témája igen szerteágazó, általában az épületgépészet egy-egy dinamikusan fejlődő területéről esik szó.

Mindenkit szeretettel várunk eseményeinken, az aktuális programokról oldalunkon tájékozódhattok!