Ösztöndíj lehetőségek az első félévben

Az Egyetemre kerülve első féléves BSc hallgatóként Tanulmányi ösztöndíjban sajnos még nem részesülhetsz, azonban számos más ösztöndíjat megpályázhatsz:

• Szakmai ösztöndíj
    A tanulmányaid befejeztéhez szükséges egy középfokú komplex nyelvvizsga. Ha a beirtkozást megelőző félévben sikeresen teljesítettél egy olyan nyelvvizsgát, ami már nem kritérium feltétel (tehát legalább második középfokú, vagy első felsőfokú), akkor pályázhatsz a Szakmai ösztöndíjra, ahol néhány ezer forintban részesülsz a sikeres nyelvvizsgáért.
  • Sportösztöndíj
    Karunkon a tanulmányi tevékenységek mellett minden félévben értékeljük a sporteredményeket is. Amennyiben a beiratkozást megelőző félévben bármilyen sporteseményen helyezést értél el, érdemes megpályáznod ezt az ösztöndíjat, hiszen a legkisebb sportversenyen elért eredményeket is díjazzuk.

A fent említett ösztöndíjakról bővebb információt, pontozási útmutatót és a korábbi félévek eredményeit az Ösztöndíjak menüpont alatt találsz.

Szociális alapú ösztöndíjakról a Szoc menüpont  alatt találsz további információkat.